E-vzdelanie

Autor: Martina Kunová | 18.7.2012 o 15:42 | Karma článku: 3,32 | Prečítané:  776x

  Každým dňom sa čoraz viac v súvislosti so vzdelaním spomína takzvaný e-learning. O čo vlastne ide? Stručne povedané, ide o využitie informačných technológií v procese vzdelávania. V súčasnosti využíva e-learning množstvo firiem, ktorým šetrí čas a čo je hlavné, aj peniaze tým, že sa absolútne minimalizujú náklady na cestovné, lektorov a aj na prenájom miestností, ktoré sú pre školenia taktiež veľmi potrebné.

 

Školenia od výmyslu sveta

 

Pomocou počítačov sa zamestnanci školia v rôznych oblastiach. Od povinných školení, akými sú napríklad bezpečnosť pri práci, alebo kurz prvej pomoci, cez rôzne motivačné kurzy či už na zvýšenie sebavedomia, alebo na zvládanie stresu, až po jazykové kurzy, ktoré sa tešia hádam najväčšej obľube. Jednoducho si sadnete k počítaču, kliknete na príslušný link a nasledujete jednotlivé kroky, ktoré sú podrobne popísané. Veľkou výhodou je, že školenia, poprípade jazykové kurzy môžete absolvovať v pohodlí domova. Nepotrebujete nikam cestovať.Jednoducho sa pohodlne usadíte a veľmi jednoducho sa kurzom preklikáte. Sledujete videá, názorné ukážky, robíte cvičenia...Všetko záleží na zameraní kurzu.

 

 

E-learning a cudzie jazyky

 

Vyučovanie cudzích jazykov už nie je len bezduchým memorovaním slovíčok a drilovaním gramatiky. Učiteľ už nie je jediným zdrojom informácií. Hľadá prostriedky, akými by zlepšil kreativitu a samostatnosť študentov. Tí sa učia aktívne narábať s informáciami, ktoré prostredníctvom e- learningu dostávajú. Hodiny sú tak pútavejšie atraktívnejšie a zaujímavejšie.

 

Cieľom tejto formy vzdelávania nie je nahradiť tradičné vzdelávanie, ale doplniť ho a vylepšiť.

Internet je plný rôznych cvičení, videí, obrázkov, animácii, grafov... Stačí si len vybrať a nastaviť si vlastný individuálny harmonogram „vyučovacej hodiny“ hoci aj doma na gauči.

 

Aj keď je chýbajúci kontakt s lektorom veľkou nevýhodou, e-learning poskytuje štúdium, ktoré je nezávislé od času. Nechýba ani spätná väzba, ktorá je v procese vzdelávania nepostrádateľná. Cvičenia a mnohé úlohy počítač vyhodnotí a upozorní študenta na vzniknuté chyby. Či už ide o gramatické, syntaktické, alebo aj lexikálne nezrovnalosti.


Predpokladám, že ste sa s e-learningom stretli mnohí. Boli ste spokojní s touto viacmenej individuálnou metódou alebo uprednostňujete klasické školenia a jazykovky face to face?Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?